شرکت خدماتی پاکنهاد امین

پاکنهادامبن

آغاز به کار مرکز تماس طرح پایش اشتغال کشور با همکاری رایتل

آغاز به کار مرکز تماس طرح پایش اشتغال کشور با همکاری رایتل

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمود کریمی‌بیرانوند» معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دبیرخانه شورای عالی اشتغال مسئول نظارت بر طرح‌های اشتغال کشور است گفت: هدف از راه‌اندازی این مرکز تماس، نظارت بر اجرای طرح‌های اشتغال‌زای کشور ذیل «برنامه زیست‌بوم ملی اشتغال» و صحت‌سنجی اشتغال ثبت شده در «سامانه ملی رصد» و نظارت بر چگونگی تحقق اهداف کمی و کیفی اشتغال در سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال کشور است.

وی افزود: در این زمینه شیوه‌نامه صحت‌سنجی اجرای برنامه زیست‌بوم ملی اشتغال کشور تنظیم شده است و در راستای آن با هدف نظام‌مند کردن فرآیند صحت‌سنجی، از جنبه‌های مراحل نظارت بر ثبت آمار اشتغال ایجادی در سامانه رصد اشتغال کشور، ضوابط مالی و نحوه مواجهه و برخورد با مصادیق مغایر با آئین‌نامه و بخشنامه‌های مرتبط با اجرای برنامه زیست‌بوم ملی اشتغال، شیوه‌نامه‌ای تدوین شده است.

به گفته کریمی بیرانوند در گذشته با اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی نظارت بر فرآیند طرح صورت نمی‌گرفت و منابع دچار انحراف هزینه می‌گردید اما اکنون به کمک مرکز تماس چند مرحله نظارت صورت می‌گیرد تا اشتغال واقعی رقم بخورد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مرکز تماس موظف است کلیه طرح‌ها را دو بار در فاصله زمانی مشخص، به صورت تلفنی نظارت نماید.

وی در خصوص مراحل نظارت بر اشتغال کشور گفت: وظیفه نظارت عالی بر اشتغال ایجادی توسط دستگاه‌های اجرایی بر عهده سازمان برنامه و بودجه کشور است و این سازمان بازدید از طرح‌های نمونه انتخابی و ارسال شده از مرکز را انجام داده و ستاد معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وظیفه ناظر ملی را برعهده دارد و بازدید از طرح‌های نمونه انتخابی و ارسال شده از مرکز را انجام می‌دهد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت مردم اظهار داشت: در این طرح مدیریت کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان وظیفه ناظر استانی را برعهده دارد؛ همچنین کارشناسان کارآفرینی و اشتغال ادارات شهرستانی وظیفه ناظر شهرستانی را بر عهده دارند و بازدید از طرح‌های نمونه انتخابی و ارسال شده از مرکز را انجام می‌دهد.

«قاسم رستم‌پور» رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال نیز در این نشست گفت: مرکز ملی پایش سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال ذیل دبیرخانه شورای‌عالی اشتغال وظیفه ایجاد هماهنگی میان سطوح مختلف نظارتی(پیامکی، تلفنی و میدانی) و متولی نظارت عملیاتی اجرای برنامه زیست‌بوم ملی اشتغال است.

وی افزود: به صورت مستمر، منظم و هدفمند به منظور سنجش اثربخشی اجرای برنامه زیست‌بوم ملی اشتغال با استفاده از معیارها و شاخص‌های مناسب تعریف شده، فعالیت و عملکرد دستگاه‌های اجرایی کشور را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهیم.

رستم پور با بیان اینکه این مرکز طرح‌های نمونه انتخابی را در اختیار ناظران عالی، ملی، استانی و شهرستانی قرار می‌دهد، گفت: دستگاه‌های اجرایی کشور در حدود مسئولیت خود، مکلف به پاسخگویی و ارائه گزارش عملکرد به این مرکز هستند.

به گفته رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال سرشماره ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۷۳ جهت برقراری تماس و ارسال پیامک انتخاب شده است و طبق نظر استان‌ها، نظارت میدانی با همراهی مراکز مشاوره و کارآفرینی و همکاران استان‌ها آغاز خواهد شد که وظیفه نظارت بر اشتغال ایجادی کل جامعه آماری را برعهده دارند.

مرکز تماس طرح پایش اشتغال کشور با همکاری شرکت رایتل و با حضور «سیدمحمدرضا احمدی» عضو هیئت مدیره و معاون زنجیره تأمین و پشتیبانی و «محمدصادق کریمی» عضو هیئت مدیره شرکت رایتل افتتاح شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.